Opinie o Nas
Władca Pierścieni: Konfrontacja Powiększ

Władca Pierścieni: Konfrontacja

Podczas rozgrywki jeden z graczy kontroluje Drużynę Pierścienia i mając za zadanie zniszczyć Jedyny Pierścień stara się jak najszybciej dotrzeć do Mordoru. Drugi gracz jako Sauron przejmuje kontrolę nad swoimi sługami, którzy starają się odebrać Frodowi potęgę Pierścienia i sprawić by Śródziemie ogarnął mrok.

More details

Dostępność: 24 godziny

♦ Wydanie: polskie
♦ Instrukcja: polska
♦ Czas gry: ok. 30 - 60 minut
♦ Wiek: od 14 lat
♦ Liczba graczy: 2
♦ Autor: Reiner Knizia
♦ Wydawca: Galakta

Władca Pierścieni: Konfrontacja 0 0

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.

97,90 zł

Podczas rozgrywki jeden z graczy kontroluje Drużynę Pierścienia i mając za zadanie zniszczyć Jedyny Pierścień stara się jak najszybciej dotrzeć do Mordoru. Drugi gracz jako Sauron przejmuje kontrolę nad swoimi sługami, którzy starają się odebrać Frodowi potęgę Pierścienia i sprawić by Śródziemie ogarnął mrok. Obaj gracze dysponują dziewięcioma postaciami, z których każda posiada własne specjalne zdolności oraz siłę by przeciwstawić się wrogowi. Na początku gry, każdy z graczy rozmieszcza na planszy swoje postaci, planując strategię na dalszą część gry. Ponieważ tożsamość postaci jest ukryta dla przeciwnika, każdy z graczy może podczas tego etapu blefować, starając się zmylić przeciwnika. Przykładowo, ponieważ Frodo jest jedną ze słabszych postaci, Sauron może zakładać, że został on ustawiony bliżej Shire, gdzie chronią go inne postaci. Opierając się na tym założeniu, Drużyna Pierścienia może umieścić Froda na jednym z pól z przodu aby umożliwić mu prześlizgnięcie się pomiędzy siłami Saurona.

Spryt i walka

Ponieważ Władca Pierścieni: Konfrontacja została zaprojektowana przez uznanego twórcę – Reinera Knizię, gracze mogą oczekiwać że będzie ona miała proste zasady, jednocześnie zachowując strategiczną głębię. Rozgrywka wydaje się bardzo prosta: w każdej turze gracz musi poruszyć do przodu jedną ze swoich postaci na planszy. Jeśli postać w wyniku ruchu znajdzie się na polu gdzie stoi figurka przeciwnika, dochodzi do bitwy.

 

Podczas walki gracze muszą w pełni wykorzystać swoje zdolności strategiczne aby zwyciężać kolejne starcia. Najpierw postacie zostają odsłonięte, tak aby ich siła była widoczna dla przeciwnika. W grze znajdują się karty postaci, które przypominają o ich specjalnych zdolnościach. Po tym jak zostaną one rozpatrzone, dochodzi do właściwej walki, w której do pokonania wroga niezbędna będzie odrobina sprytu.

W celu rozstrzygnięcia bitwy, każdy z graczy w tajemnicy zagrywa kartę walki z ręki. Obie karty odkrywa się jednocześnie, rozstrzygając wynik starcia. Gracze muszą wybierać karty z rozwagą, ponieważ aby mieć dostęp do zużytych kart należy najpierw wykorzystać wszystkie pozostałe. Większość kart walki zawiera po prostu liczbę o jaką zwiększyć należy siłę postaci. Niektóre reprezentują jednak specjalne zdolności, mogące stanowić niemiłą niespodziankę dla przeciwnika. Przykładowo, Drużyna Pierścienia może skorzystać z karty „Szlachetne poświęcenie” aby obie jednostki biorące udział w bitwie zostały pokonane. Innym przykładem może być karta „Oko Saurona” – kiedy zostaje ona zagrana wszystkowidzące oko Saurona pozwala mu przejrzeć ruch przeciwnika i zanegować efekt jego karty walki.

 

Jeśli Sauronowi i jego sługom uda się pokonać Powiernika Pierścienia, lub kiedy jego trzy postaci dotrą do Shire udaje im się zawładnąć Pierścieniem. Z pomocą potęgi Pierścienia Sauron może pogrążyć Śródziemie w mroku i wygrać grę. Oczywiście Frodo i pozostali członkowie drużyny starają się powstrzymać siły Saurona i zanieść Pierścień do Góry Przeznaczenia, aby raz na zawsze przywrócić pokój do Śródziemia i zwyciężyć grę.

Napisz opinię

Władca Pierścieni: Konfrontacja

Władca Pierścieni: Konfrontacja

Podczas rozgrywki jeden z graczy kontroluje Drużynę Pierścienia i mając za zadanie zniszczyć Jedyny Pierścień stara się jak najszybciej dotrzeć do Mordoru. Drugi gracz jako Sauron przejmuje kontrolę nad swoimi sługami, którzy starają się odebrać Frodowi potęgę Pierścienia i sprawić by Śródziemie ogarnął mrok.